Jdi na obsah Jdi na menu
 


Historie fotbalu v Morkovicích

23. 8. 2012

 

Město Morkovice - Slížany leží téměř uprostřed na spojnici mezi městy Kroměříží a Vyškovem a je sídlem pověřeného obecního úřadu. Vznikla v roce 1960 spojením dříve samostatných obcí Morkovice a Slížany. Počet obyvatel obce je  3000, katastrální území má výměru 2 123 ha.
V roce 1950 ve městě zrušili fotbalové hřiště za hřbitovem a vybudovali nové hřiště před školou. V roce 1986 bylo toto hřiště značně vysokými náklady přebudováno na současný stadion, který patří k nejhezčím v okrese. Kromě travnatého je součástí areálu i hřiště s umělým trávníkem. K areálu také náleží dva tenisové kurty, volejbalové hřiště, běžecká dráha a doskočiště. V roce 2003 byl sportovní areál rozšířen o sportovní halu umožňující hrát házenou, floorball, basketbal, volejbal, tenis a sálovou kopanou. Penzion Bernard nabízí možnost ubytování pro různá soustředění ve 12 pokojích s možností celodenního stravování. Největším současným zaměstnavatelem je Hanhart-Magneton, další významné podniky z pohledu zaměstnanosti jsou ZD Morkovice a Morex s.r.o.


FC MORKOVICE
Fotbalový klub v Morkovicích byl založen v roce 1943. Největších úspěchů ve své historii mimo působení v divizi dosáhl klub v sezoně 1961/62 kdy hrál v I.A třídě, tehdy ve čtvrté nejvyšší soutěži v republice. V soutěži se tehdy Slavoj Morkovice utkával s celky Hanácké Slavie Kroměříž, Slovácké Slavie Uherské Hradiště nebo Rudé Hvězdy Brno. V sezoně 2001/2002 zvítězil v krajském přeboru a poprvé v historii postoupil do divize kde v sezoně 2002/2003 obsadil 10. místo. V následující sezoně 2003/2004 obsadil v divizi 15. místo a sestoupil do Zlínského krajského přeboru, který hned v následující sezoně vyhrál a postoupil opět do divize kde obsadil 4. místo.
V následující sezoně 2006 - 2007 však opět sestoupil do Krajského přeboru.  Mimo A mužstva mají Morkovice v soutěžích ještě B mužstvo mužů, hrající Okresní přebor. Dorost v krajské soutěži, starší a mladší žáky v krajské soutěži a dvě přípravky v krajské soutěži. A mužstvo mužů v sezoně 2011 - 2012 zvítězilo v Krajském přeboru a postoupilo do divize. Zvítězilo také v Poháru hejtmana Zlínského kraje.

ÚDAJE O KLUBU
Adresa: Morkovice Kolaříkova 624
e-mail: ludekzapletal@centrum.cz
internet: www.fcmorkovice-estranky.cz
Klubové barvy: bílá, modrá
Barva dresu, trenýrek, štulpen: bílá, modrá, modrá

VEDENÍ KLUBU
Jméno a příjmení činovníků: předseda Martin Oplt,  sekretář ing. Jan Bleša

REALIZAČNÍ TÝM
Trenér: Jiří Janecký, asistent Jiří Valášek st. vedoucí mužstva: Petr Jablunka

Největším sponzorem je Město Morkovice.

 
 

 


Archiv

Kalendář
<< říjen / 2018 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 16926
Měsíc: 238
Den: 3